MERCAT D’HIVERN 2017-18

Escapulats,

Al gener es compliran set anys de la creació d’aquest blog i avui toca encetar el nostre dotzè repàs al mercat badalonista. Cada Nadal arriba l’hora de començar a seguir la soferta finestra hivernal, sempre complicada i sovint plena de sorpreses… Enguany, però, i trencant amb la dinàmica de les darreres temporades, s’esperen força moviments a Montigalà. Tant el president com el mateix entrenador han reconegut obertament que la voluntat del club és incorporar entre quatre i cinc jugadors abans que acabi el primer mes del 2018, la qual cosa vol dir, per cert, que també hi haurà més d’una sortida. Així doncs, posem fil a l’agulla per anar veient com queda configurada definitivament la plantilla del nostre primer equip.

(feu clic al nom del jugador per accedir al seu compte de twitter personal i a cada fotografia per llegir les notes de premsa corresponents)

JUGADORS QUE HAN MARXAT

> MARC COSME

80046

Partits: 10 (2 de titular)

Minuts: 301

Números: 0 gols; 0 targetes

Marxa a: UE Olot (2a B, Grup III)

> JUANJO CIÉRCOLES

81778

Partits: 18 (15 de titular)

Minuts: 1.390

Números: 0 gols; 9 targetes grogues

Marxa a: GIF Sundsvall (Allsvenskan)

> JAVIER MALDONADO

maldonado-e1515618982778.jpg

Partits: 0 (1 de titular -Copa del Rei-)

Minuts: 0 (120 -Copa del Rei-)

Números: 0 gols; 1 targeta groga

Marxa a: CD Atlético Saguntino (2a B, Grup III)

JUGADORS QUE HEM FITXAT

 > HÉCTOR CAMPS

Héctor Camps

Posició: Lateral Esquerre

Edat: 28 anys

Físic: 177 cm / 68 kg

Procedència: Sense equip (CF Gavà)

Números: 33 partits (32 de titular; 2.719 min.) / 1 gol / 6 targetes grogues

 > JOEL CAÑAVERAS *

índice

Posició: Central

Edat: 21 anys

Físic: — cm / — kg

Procedència: Atlético Levante UD

Números: 7 partits (5 de titular; 467 min.) / 0 gols / 1 targeta groga

 > KENECHUKWU UCHENWA ‘UCHE’

81617

Posició: Migcampista defensiu

Edat: 26 anys

Físic: 188 cm / 81 kg

Procedència: CD Atlètic Balears

Números: 2 partits (1 de titular; 75 min.) / 0 gols / 0 targetes

 > RUBÉN HERRAIZ ‘RUFO’ *

duyykd_x4aeggks

Posició: Davanter centre / Mitja punta

Edat: 25 anys

Físic: 175 cm / 65 kg

Procedència: RCD Mallorca

Números: 1 partits (1 de titular; 55 min.) / 0 gols / 0 targetes

 > JUAN ANTONIO SEGURA *

250118

Posició: Migcampista

Edat: 20 anys

Físic: 179 cm / 63 kg

Procedència: UD Almería ‘B’ (C Atlético de Madrid)

Números: 11 partits (5 de titular; 554 min.) / 2 gols / 3 targetes

* El jugador arriba en qualitat de cedit fins a final de temporada

 

Anuncis

About L'escapulat

Soci nº 158 del CF Badalona. Mostra totes les entrades de L'escapulat

27 responses to “MERCAT D’HIVERN 2017-18

 • Carlos

  Llega Sandro Toscano cedido por el nastic hasta final de temporada.Nticia de hoy mismo.A ver si fichamos un par de delanteros centros y un extremo.

 • Vila-Rebollo-Pepín

  Veig que en Sandro no ha jugat cap minut aquesta temporada. Estava lesionat?.

 • Ducados Azul

  No entiendo lo de Marc Cosme, tengo un familiar socio de su antiguo club y fue pieza básica para la promoción.
  Siempre me ha comentado que es un gran jugador.

 • Anònim

  Si no lo echan en el mercado de invierno, yo le daría más oprotunidades. Como bien se ha dicho por aquí a Gerard Oliva le costo mucho empezar a marcar goles la temporada pasada. Pero se tuvo paciencia y funcionó.
  Por cierto, ni Oliva ni Moha ni Grima ni Sandro están funcionando en sus equipos (algunos apenas han jugado). Eso dice mucho de como saca Manolo González lo mejor de cada jugfador.

 • Carlos

  Parece ser que hay problemas con Sandro Toscano,o el jugador o el nastic se habran subido a la parra por la cesion.

 • Anónimo.

  Podrían ser problemas de reglamento, a Sandro lo renovaron para poderlo traspasar y si no ha cambiado, un jugador no podía tener dos fichas en un mismo equipo en la misma temporada, repito que no se si han cambiado las normas.

  • Oscar

   Primero se tendrán q dejar fichas libres. Porque sino poco va a venir…

 • Anónimo.

  Hay libre una ficha la de Aly Coulibaly (lesionado de larga duración dado de baja) que la sustituyeron por Hector Camps, hay 21 jugadores con ficha.

  • Carlos

   La de hector camps era una ficha libre que tenia el equipo,y el club la hizo efectiva por las lesiones,la semana que ibamos a valencia,no.por la baja de coulibaly

 • Sobradete.

  Carlos si tienes razón que había una ficha libre, desde que dieron de baja al tercer portero, pero Aly Coulibaly la dieron de baja la misma semana que dieron de alta a Hector Camps, es decir que vuelve a haber una ficha disponible y se supone que la única forma que tenían para fichar antes de la apertura del mercado era por una lesión de larga duración como ha dicho Anónimo, añado que hay la opción de hacerlo fichando un jugador en paro, pero entonces no habrían dado de baja a Coulibaly.

 • Carlos

  Juanjo Ciercoles se va a la primera division sueca,el Badalona recibira compensacion economica,por la venta,es una de las bajas junto a Cosme y Maldonado

 • juan antonio 1

  a ver si nos paga el equipo sueco como a pagado el extremadura al cornella por enric gallego con esa pasta podriamos fichar buenos delanteros ( 200.000 euros )

 • Jaume

  El que si es d’agrair es la informació que ens dona el nostre club tant a la seva web com per Twitter.
  I després que es vagin queixant d’aquest blog…
  Hi han molts que creuen tenir la veritat absoluta en la seva paraula sempre i el que falta es una mica de humilitat i autocrítica en molts aspectes

  • Anònim

   Toda la razón Jaume. La web del Badalona está totalmente desfasada. Cada semana, cuando ponen todos los partidos del fútbol base, cuando el Seagull juega en casa, sale el partido del Seagull.
   Antes, cuando se encargaba de la web Albert, salían las declaraciones del entrenador y de un jugador después del partido, aparte de la crónica. Ahora salen cuatro rayas de la crónica y ya hay bastante.
   De acuerdo que, como decía Albert, no quieren gastarse dinero en la web, pero la persona que lo hace, que ponga un poco más de empeño y si hay noticias de fichajes o de algún jugador que se va, que menos que ponerlo. Pero aún hay una entrevista al entrenador del día 23/12/2017 y no han puesto ni el horario del partido de esta semana.

 • L'escapulat

  Bona tarda a tots!

  Primer de tot, us desitjo un bon any i que hàgiu passat unes molt bones festes. Com veieu, al nostre Badalona sembla que han estat molt més tranquil·les del que s’anunciava. Deixem enrere les formalitats…

  He estat fora i la veritat és que patia una mica per no estar al dia dels moviments al mercat, però pel que veig no m’he perdut gaire cosa… Com a mínim pels canals oficials.

  Sandro Toscano: El Nàstic va fer oficial el seu retorn en forma de cessió el passat dia 29, però el Badalona no ha dit ni piu i és interessant tot açò que comenteu de les fitxes. Espero que no estiguem davant d’un nyap.
  En tot cas, un jugador que l’any passat va fer una bona segona volta (però que al meu entendre se’l va magnificar una mica) i que ens aniria molt bé al mig del camp, sobretot si tenim en compte que, pel que sembla, Juanjo Ciércoles marxa a jugar a Suècia (algú ha trobat la informació?).
  Una baixa sensible que no esperàvem i deixeu-me dir que amb una mica de mala baba, perquè no oblidem que aquest jugador ja va fer l'”espantada” la temporada passada amb el Sabadell, marxant 15 dies al Japó i tornant després que es frustrés el seu fitxatge pel Tokyo Fc…

  En definitiva, encara queda un mes ben bo de mercat per acabar de perfilar la plantilla, però el que està clar és que Manolo González no podrà comptar amb els dos o tres nous fitxatges ja d’entrada a la segona volta com volia.

  A l’espera que es confirmi alguna cosa, continuem necessitant davanters i migcampistes i algun reforç al darrere per cobrir la situació de Moyano i Robusté, que ja sabem que no estaran al 100%…

  A la pàgina de Mercat de Futbolcatalunya donen per fet l’arribada de Sandro i la marxa de Ciércoles, però com sempre us dic, fins que el nostre club no confirmi res no podem donar-ho per bo, de manera que la cosa va per llarg…

  Seguim connectats.

  AMUNT BADALONA

  • Lluis

   La classificació no és correcte

   • Carlos

    Esta correcta,lo unico que falta es el partido ya jugado entre aragon y valencia que empataon a uno,pero ya lo pondran cuando termine la jornada no?

 • Anónimo.

  Menos mal que tenemos este blog para enterarnos de algo.

 • L'escapulat

  Bon dia a tothom.

  Ahir el nostre amic Carlos em va passar un àudio dels informatius d’esports de Ràdiob en què en Ramon Duran i el mateix Manolo González parlaven de l’actualitat i s’esclarien força coses.

  Sandro: Sembla que el Nàstic es va despenjar en les condicions i ara mateix el Badalona no pot assumir-les. Sempre segons el míster, el jugador vol venir però els de Tarragona van canviar les exigències en l’últim moment.

  També s’assegurava que el club ja no compta ni amb Maldonado ni amb Marc Cosme (això no ho deia en Manolo directament), de manera que es busquen alternatives a la davantera i al mig del camp. De cara a Lleida, però, continuarem amb l’única novetat d’Héctor Camps.

  Podeu escoltar l’àudio en aquest enllaç.

  AMUNT

  • L'escapulat

   El club acaba d’anunciar via twitter les baixes de Marc Cosme i de Juanjo Ciércoles. El primer rescindit (suposo que pagant indemnització) i caçat al vol per l’Olot; el segon traspassat al GIF Sundsvall, equip de la primera divisió sueca. Desconeixem, de moment, si gratarem gaire cosa d’aquesta venda.

   Ja tenim, doncs, les dues primeres sortides. La primera prou cantada i la segona prou inoportuna…
   Ara a veure qui arriba al davant i a la medul·lar.

   També s’anuncia que l’abonament de la segona volta es manté per 25€. A 2,5€ per partit. Qui no ve a l’Estadi és perquè no vol. I els que venen només si hi ha invitació, perquè són una mica miserables.

   AMUNT

 • Vila-Rebollo-Pepín

  Almenys espero que podem treure’n alguna cosa d’en Ciércoles. I que d’en Marc Cosme, si realment hem pagat alguna indemnització, hagin previst alguna clàusula que l’impedeixi jugar contra nosaltres a la segona volta.

  A veure qui arriba ara. L’Héctor Camps ho va fer bé en el seu debut.

 • Joan

  Que faríem sense tu Carlos que ens avances vendes i fitxatges ojala et posin davant de la comunicació del club o de un mitja