SABADELL 0 BADALONA 2

Escapulats,

Seguim ací. Quan més falta feia, quan tocava. Érem els últims en jugar i assumíem tota la pressió dels resultats de la jornada, que, com era de preveure, ens expulsaven de la quarta plaça després de dos mesos de dura feina entre l’elit. Doncs no. No ens movem. El Badalona va fer el que havia de fer i, sense filigranes ni meravelles de futbol bonic, va endur-se els tres punts de la Nova Creu Alta set anys després. Mantenim la posició de play-off, guanyem un punt d’avantatge respecte el cinquè i, potser el més important: arrosseguem el Mestalla al fang de la lluita. El dia 30 tenim una autèntica final a Paterna. Abans, però, passa per Montigalà el Llagostera. Ells tampoc no ens mouran.

 • Resurrectes: Ahir va ser un d’aquells encontres que has de guanyar ‘tant sí com no’, sense gaires més consideracions. I no vam fallar. El Bada va recuperar la sobrietat al darrere i l’eficàcia al davant per guanyar un partit després de quatre jornades sense fer-ho i dues derrotes seguides. A més, ho vam fer amb moltes baixes (el mateix Manolo, Bruno, Moyano, Robusté, Agudo…). Amb Aly ja entrant en ritme de competició, la tornada de tots ells ha de suposar no només un salt qualitatiu en els recanvis damunt la gespa, sinó també un cop moral a aprofitar d’aquí al final. Ens hi juguem molt i ens hem guanyat el dret de somiar.
 • Calendari, calendari, calendari: Tornem-li a fer una ullada al calendari. Amb una jornada menys per al final, i comptant els tres punts contra l’Eldense (ho hem de fer?), crec que som l’equip amb més opcions per acabar en zona de play-off. Certament, aquesta setmana ja podríem descartar l’Hércules i, en canvi, afegir el Mestalla en aquest grup que lluita per les places de postemporada. De moment, però, prefereixo ser precavut i fixar-nos més en els que tenim a la saga...

  • Badalona: Llagostera / Mestalla / Eldense / At. Levante
  • Villarreal B: At. Levante / Alcoyano / At. Balears / Mallorca B
  • At. Balears: At. Saguntino / Hércules / Villarreal B / Alcoyano
  • Hércules: Alcoyano / At. Balears / Mallorca B / Cornellà

AMUNT BADALONA

Jornada 34. Sabadell - Badalona

Fran Grima, reflex de l’ofici escapulat a la NCA | Foto: @CESabadell

Anuncis

About L'escapulat

Soci nº 158 del CF Badalona. Mostra totes les entrades de L'escapulat

23 responses to “SABADELL 0 BADALONA 2

 • kanu

  Som hi Badalona. Dependiendo de nosotros todo es posible

 • Carlos

  Grandes chicos,muy grandes !!!
  Solo decir que allí estaremos con ellos,nos lo merecemos le guste a quien le guste.
  VAMOS BADALONAAAAA !!!!!!

 • Ícar Lite

  Encara queden 4 partits i pot passar qualsevol cosa, però aquesta victòria em sembla un gran cop d’autoritat i un pas practicament definitiu.

  L’equip arribava en el pitjor moment pel que fa a resultats, amb moltes baixes… I per primera vegada (després de perdre tot el marge que ens vam guanyar) l’equip arribava al partit sota presió, amb l’obligació de guanyar si es volia seguir a Playoff. El resultat fa justicia, cada cop ho tenim més a prop i ens ho mereixem.

  Queden dos partits a casa i dos a fora, jo crec que guanyant els dos de casa i sumant un o dos punts a fora ho tindrem practicament lligat. Però no cal mirar més enllà del partit del Llagostera, a poc a poc s’aniran aclarint les coses.

 • kanu

  S’han de guanyar tots i com a molt empatar a Mestalla. Hi han molts equips implicats…

 • A1

  Bueno chicos, como decís estos últimos 4 partidos son fundamentales y creo que tenemos una pequeña ventaja respecto a los rivales directos como el valencia y villareal y es que si un defecto tiene un equipo filial es que al tener jugadores jóvenes en los momentos mas determinantes suelen aguantar peor la presión que los jugadores mas experimentados.
  Así que esperemos que esto les pase factura, vamos que este año volvemos a los play-off !!!!!

 • Vila-Rebollo-Pepín

  Una gran victòria per poder seguir entre els quatre primers i per no caure en nerviossismes.

  De cara al calendari, està demostrat que pel nostre equip el rival és el de menys, s’han perdut partits teòricament assequibles, però els més complicats els hem anat tirant endavant (tret del partit contra el Barça B). Estic segur que quedarem entre els quatre primers, però tant pot ser que guanyem a Mestalla com que perdem al camp del Llevant. Així que els únics tres punts que sí que dono per guanyats són els de l’Eldenc. I el que també és positiu són els enfrontaments directes entre alguns dels rivals, sobretot el del Villarreal contra el Balears.

  Per sort hem pogut recuperar a temps a l’Aly (a mi m’agrada molt). Se sap alguna cosa d’en Robusté, Moyano i Agudo?.

 • lluis

  Qué li pasava a hir a Indiano? Estava lesionat també?

  • Carlos

   Pues ayer estaba de calle en el estadio,en cambio el miércoles pasado lo vi entrenando tan tranquilamente,al igual durante la semana cayo,espero que no sea nada y poder recuperarlo esta semana junto a Moyano y agudo por lo menos

 • kiko serra

  Sabadell 0 – Badalona 2, amb aquesta victòria el nostre equip ha demostrat que ha superat aquest petit sotrac d’aconseguir 2 de 12 punts possibles, amb la victòria d’avui a Sabadell penso que el nostre equip dissipa tots els dubtes que havia pogut comportar i ha demostrat el instint guanyador que al llarg de la temporada había fet palés.Hem de recolçar i confiá en aquest grup humá que actualmente defensa i lluite dins el terreny esportiu el nostra estimat escapulari,Tots a una.

 • Anònim

  On podem escoltar les paraules del mister despres de guanyar a Sabadell?

 • Juntos si somos más fuertes

  Me precipité con mi mensaje después de la derrota vs el Barsa. El equipo me ha callado la boca. A ver que pasa en estas últimas 4 jornadas, lo que si tengo claro es que necesitamos una mentalidad positiva e ir juntos afición y jugadores hasta el final. Esto no lo debéis olvidar nunca!

  • Anonimo

   No lo olvides tu que fuiste el único de aqui que ya no creía en el equipo

   • Anonimus Maximus

    Lo importante es que se ha dado cuenta de su error y siempre hay que confiar en tu equipo. Hay que estar siempre en las duras y en las maduras. Este domingo se puede redimir viniendo al campo a animar al Badalona y si engancha a algún amiguete a que vaya… mejor que mejor.

 • L'escapulat

  Bona nit!

  Me n’alegro del teu canvi de perspectiva, ‘JuntosSí’.
  Jo, sincerament, no he canviat la meva opinió respecte les possibilitats de l’equip. Després del 3-1 davant el Balears ho veia fet; després hem fet massa figa i açò ha suposat que ara hàgim de lluitar pel play-off fins al darrer instant, segurament (que ningú no doni per fets els 3 punts a Buñol).
  Ara bé, per mi està clar que aquesta pèrdua del coixí de punts ha estat més un tema de resultats que no pas de joc i confiança. És a dir, l’equip ha arribat molt just de lesions i sancions i poc fresc d’idees, però els jugadors no els he vist abatuts ni res per l’estil.

  La victòria a Sabadell (un equip tocat i sense gaire estímuls, però millor que el Gavà, sense anar més lluny) no és cap miracle de resurrecció, però sí la mostra que l’equip hi creu de veres (només cal veure la fotografia que van penjar al vestidor) i que aquests quatre partits -incloent un duel importantíssim contra el Mestalla, que apunta a diumenge 30- seran quatre autèntiques finals. AMUNT

  PS: Sobre les declaracions, Anònim, a l’RCB diria que no van connectar amb la Nova Creu Alta, i ja fa dues setmanes que no tenim ni tertúlia ni Minut 91. Haurem d’esperar a demà a les 21 h a Teleb.

  PS2: A veure si diumenge contra el Llagostera (17.30h; no falleu!) podem recuperar Agudo, Robusté, Moyano i Indiano -aquest últim desconec si tenia cap molèstia diumenge-.

 • Cristian

  Está bastante parado el tema jugandonos lo que nos jugamos!!! Hay que comenzar a crear ambiente y a animar a amigos y vecinos a que acudan al Estadi en masa para que den apoyo al equipo de SU ciudad!!!!

  Recordar también que el próximo fin de semana jugamos un trascendental partido en tierras valencianas ante el Valencia Mestalla. Aun no tenemos horarios de dia y hora para el partido. En cuanto se sepan se informará por redes sociales y si da tiempo el domingo en el campo se podrá dar información.

  Vamos Badalona!!! #JUNTOSSOMOSMAS

 • L'escapulat

  Bona tarda.

  Exacte, Cristian! Trobo que tot està una mica ensopit per ser una setmana absolutament vital per a l’objectiu del play-off. De guanyar contra el Llagostera posarem molta pressió al Mestalla per a la visita a Paterna (llàstima que ells aquesta setmana passin el tràmit d’Elda) i segur que esgarrapem punts a Villarreal o Baleares, sinó als dos.

  El dia és bo i la jornada convida a anar a l’Estadi, amb un rival que juga bé al futbol i que tampoc té grans urgències, aixina que no hi ha excuses. Tots a Montigalà i a lligar el playoff entre tots.

  Per cert, us deixo amb l’article sobre Moha -i el seu bon moment- escrit ahir per en Rubén Miró al diari L’esportiu.

  AMUNT!

 • lluis

  Posats a animar a la gent crec, i aqui no s’en parla gens, i també és CF Badalona, dissabte a la tarda el juvenil juga contra l’Espanyol B, partit important per l’ascens a la Divió d’honor. El partit és a l’estadi dissabte a les 4 de la tarda. Crec que el futbol base es mereix també recolzament.

  • lluis

   S’ha ajornat el partit de juvenils? A la web de la federació catalana porta dissabte a les 4 de la tarda. I a la programació de partits que poseu del Badalona porta ajornat.
   Algu m’ho pot aclarir si us plau? Gràcies.

 • Xafarder

  La part pública de la web de la FCF no ho posa encara, però un de l’Espanyol m’ho ha confirmat i hi ha mes partits ajornats, suposo que per tenir jugadors en la selecció autonòmica sub-18.

 • Pere

  Molt gran Musa dient que vol jugar a segona amb el Badalona i no amb el Nàstic

 • L'escapulat

  Bona tarda.

  Sóc jo o demà ve molt de gust, el partit? Bona hora, bon temps i un rival que juga la pilota per terra i que arriba sense pressió per baix (esperem que ja hagin “llençat” la temporada). Compte perquè és un partit perillós però, al mateix temps, transcendental per al playoff.

  Pel que fa al partit ajornat del Juvenil, ja vaig contrastar que a la web de la FCF encara hi apareixia programat, però el club sempre té la informació de primera mà, esclar.

  Pel que fa a l’entrevista de n’Albert Fibla a Musa, la podeu llegir ací.

  Demà s’ha de tornar a omplir l’estadi!!!

  AMUNT BADALONA